איך מהגרים לקנדה?

איך מהגרים לקנדה?

לאורך שנים נחשבת קנדה למדינה המעוניינת בקליטת מהגרים והעושה זאת מסיבות שונות. במקביל, היא מדינה מועדפת מבחינת מהגרים שמגיעים בנסיבות שונות וכאלו שהינם ממעמד סוציו אקונומי מגוון. קנדה קולטת פליטים מאזורי מצוקה, ולראיה, כמות הפליטים הסורים שהיא קלטה בשנים האחרונות. ב2015 – כ40000 אלף ובשתי השנים הבאות כ50000 אלף לכל שנה. כמות נוספת של מהגרים בלתי חוקיים נכנסת מדי שנה אולם הם, כמובן, לא זכאים להטבות שיש לנקלטים הרשמיים. בנוסף, מגיעים אליה אנשים אחרים שעומדים בקריטריונים שנקבעו על ידי ממשלת קנדה, ובסך הכול מדי שנה נקלטים בה כ 150000 אלף אנשים שזוכים לתושבות קבע (וזאת במדינה בת כ 35,000,000 תושבים). תושבות קבע מובילה את מרביתם לקבלת אזרחות על פי הקריטריונים החוקיים.

איך להתנהל?

נשאלת השאלה איך מבקשים בקשות ומה צריך לעשות כדי לקבל תושבות קבע? ואיך להתנהג עד לקבלת הדרכון הנכסף? כל אחד יכול להגיש בקשה ובלבד שמלאו לו 18 שנים. קטין חייב אישור הוריו. יש צורך לגור בקנדה ולמי שיכול אף כדאי לרכוש בית שישמש, בין היתר, ככתובת בסיסית מול הרשויות. יש צורך לגור בה 6 שנים ומתוכם אסור לעזוב אותה במשך 4 שנים רצופות. בתקופת תושבות הקבע אפשר לעבוד, ללמוד, לטייל, לקבל שירות רפואי חינם ולבצע עוד פעולות ללא הגבלה. לא ניתן להצביע בבחירות, להיבחר למשרה ציבורית ולא יהיה ניתן לעבוד במשרה בעלת סיווג בטחוני גבוה.

הכנות מגוונות

יש צורך להתכונן היטב לקראת הגשת המועמדות. הקריטריונים לקבלת מועמדות הינם שפה, גיל, משלח יד, מצב פיננסי, בריאות טובה, ידע בסיסי בשפות הרשמיות אנגלית וצרפתית ועוד. יש צורך להגיש טפסים שונים וכן, דו”חות מס מספר שנים אחורה כדי לוודא שהעיסוקים הם חוקיים. כל האלמנטים הללו נועדו לוודא שהמועמד יכול להסתדר היטב בתקופה הראשונה לחייו בקנדה, שיש לו די אמצעי מחיה כספיים, שהוא יכול לתקשר בצורה בסיסית מבחינת אוצר המילים שלו ועוד. רשויות ההגירה תומכות מאוד בנקלטים ומסייעות להם במציאת מקום עבודה, לימודים, מקום מגורים ועוד. כך, שרבים מהמסתייעים מצליחים להיקלט היטב.

ייעוץ וסיוע לוגיסטי

במהלך התהליך נפגשים המועמדים עם פקידי ההגירה הבודקים את המסמכים, וכן, את הידע שלהם בדיבור. הסינון הסופי נעשה גם על פי שיטת הנקודות המתקבלות על פי הקריטריונים שנכתבו לעיל, ובמקרים שונים, גם על פי התרשמות הפקידים. בהחלט, יכול להיות מצב בו המועמד אינו עומד בקריטריונים המוחלטים אבל פקיד ההגירה מתרשם מהנתונים האחרים שלו ומעריך כי הוא יכול להיקלט בהצלחה. יש, אם כן, צורך לעבור את התהליכים הביורוקראטיים הללו בהצלחה, ומומלץ מאוד להיעזר במומחי הגירה שמכירים את הנושא מקרוב. הם יכולים לייעץ טרם הגשת המסמכים, לסייע בהכנתם וללוות את המועמדים. זכייה בתושבות קבע היא השלב הראשון בדרך לקבלת הדרכון המיוחל שיהפוך את המגיש לאזרח באחת מהמדינות הדמוקרטיות והנוחות למחיה בעולם.

לעוד מידע על איך מהגרים לקנדה לחץ כאן.

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *